Stay informed!
If you wish to be kept up to date with the latest insights from Caluwaerts Uytterhoeven, please provide us with your details using the form below.
Op 21 februari ll. werd het wetsvoorstel van 20 februari 2025 tot invoeging van Boek 7 “Bijzondere contracten” in het Burgerlijk Wetboek neergelegd in de Kamer. Dit voorstel neemt de tekst over van een eerder voorstel dat werd neergelegd in de Kamer onder de vorige legislatuur, maar houdt, op verschillende punten, rekening met de opmerkingen die geformuleerd werden tijdens de publieke consultatie die de minister van Justitie had ingesteld met betrekking tot de tekst van het eerdere voorstel van 2024.
Het wetsvoorstel beoogt de modernisering van specifieke regels van het oud Burgerlijk Wetboek met betrekking tot de koop, huur, huur van werk, lastgeving, bewaargeving en de dading, evenals de bruikleen en bepaalde kanscontracten. De ontwerptekst beoogt geen fundamentele omwenteling van het bijzondere contractenrecht. De hervorming is gestructureerd rond vier krachtlijnen:
Het voorstel van boek 7 bevat zeven titels:
In de komende weken zal in verschillende blogberichten nader worden ingegaan op een aantal belangrijke wijzigingen die in het voorstel van boek 7 voorkomen.
Wenst u meer te weten over het nieuwe voorstel van boek 7 van het Burgerlijk Wetboek? Contacteer Prof. Dr. Kristof Uytterhoeven.
If you wish to be kept up to date with the latest insights from Caluwaerts Uytterhoeven, please provide us with your details using the form below.