BREAKING: boek 7 BW op 16 juli 2026 goedgekeurd in de Kamer

Juridische inzichten
17/07/2026
1 min read
Banner
Terug naar het overzicht

Op 16 juli 2026 werd de tekst van de wet tot invoeging van boek 7 "Bijzondere contracten" in het Burgerlijk Wetboek goedgekeurd door de plenaire vergadering van de Kamer. 

Dit boek moderniseert de specifieke regels van het oud Burgerlijk Wetboek met betrekking tot koop, huur, huur van werk, lastgeving en dading, evenals de bruikleen en bepaalde kanscontracten

Daarnaast worden enkele wijzigingen aangebracht aan de boeken 1, 5, 8 en 9 van het Burgerlijk Wetboek.

Boek 7 BW zal in werking treden op de eerste dag van de twaalfde maand na die waarin ze is bekendgemaakt in het Belgisch Staatsblad. De nieuwe regels inzake bijzondere contracten zullen een belangrijke impact hebben op de contracten die na de inwerkingtreding van boek 7 BW worden gesloten en door dit boek worden geregeld. Partijen kunnen ook overeenkomen om de nieuwe bepalingen reeds toe te passen op bestaande contracten of contracten die worden gesloten vóór de inwerkingtreding van boek 7 BW. 
 
Caluwaerts Uytterhoeven Advocaten kan u bijstaan bij de aanpassing van uw bestaande contracten en de redactie van nieuwe contracten in functie van de nieuwe bepalingen van boek 7 BW. In de loop van de komende maanden zal Caluwaerts Uytterhoeven Advocaten u eveneens informeren over de belangrijkste wijzigingen.
 
Meer weten? Contacteer Prof. Dr. Kristof Uytterhoeven en Mr. Stéphanie Schepens.

Blijf op de hoogte!

Wenst u op de hoogte te blijven van de laatste inzichten van Caluwaerts Uytterhoeven, bezorg ons dan uw gegevens via het formulier hieronder.